آسمان وانیلی

فیلم سینمایی آسمان وانیلی

درام عاشقانه آسمان وانیلی فیلم علمی تخیلی و دلهره‌آور آمریکایی است که در سال ۲۰۰۱ به اکران عمومی درآمد. کارگردانی، نویسندگی و تهیه‌کنندگی این فیلم برعهده کامرن کرو است. این فیلم بازسازی انگلیسی زبان از فیلم اسپانیایی « بنام چشمانت را باز کن»، است که در سال ۱۹۹۷ به اکران گذاشته شد.

داستان فیلم

دیوید ایمز، (تام کروز) صاحب یک شرکت انتشاراتی بزرگ که از پدرش به ارث برده‌است، در زندان است. دیوید با پوشیدن ماسک مصنوعی، داستان زندگی خود را برای دکتر کرتیس مک کیب روان‌شناس دادگاه تعریف می‌کند.

دیوید بچه پولداری است که هر چه بخواهد دارد. او مالکیت یک مؤسسه انتشاراتی، ثروت فراوان، زیبایی، یک خانه خارق‌العاده در منهتن و معشوقه ای زیبا به نام جولی (کامرون دیاز). روزی در یک میهمانی با دختری به نام سوفیا (پنه‌لوپه کروز) آشنا می شود و نهایتا با وی کشف می‌کند که عشق چیست اما …

آسمان وانیلی
آسمان وانیلی

نکات آموزنده فیلم

این فیلم از نمونه فیلمهای دیستوپیا با جنبه های لایت از فناوری هراسی است. جنبه هایی از آینده پژوهی و دخالت تکنولوژی و ترکیب هوش مصنوعی با زندگی انسانی و جهان متاورس را دارد که در آن سالها چنین تخیلی بسیار عجیب و نوآورانه بوده است. تماشای فیلم تقریبا به همه توصیه می شود.

آکادمی آنلاین عیب پوش