پیکی بلایندرز

 سریال پیکی بلایندرز(Peaky Blinders)، مجموعه تلویزیونی بریتانیایی در ژانر درام جنایی به کارگردانی استیون نایت ‌است. داستان این مجموعه در بیرمنگام انگلستان جریان دارد و به کارهای گروه تبهکار پیکی بلایندرز در عواقب دوران جنگهای جهانی اول و دوم می‌پردازد. داستان سریال خیالی است اما بر اساس سرگذشت باندی به همین نام ساخته شده که از دههٔ ۱۸۹۰ تا ۱۹۱۰ در این شهر و سایر نقاط انگلستان فعال بوده‌اند.

درباره سریال

اولین فصل این مجموعه در ۱۳ سپتامبر ۲۰۱۳ از شبکهٔ بی‌بی‌سی دو به نمایش درآمد و تا فصل ۴ در این شبکه پخش شد. فصل پنجم در ۲۵ اوت ۲۰۱۹ برای اولین بار از شبکهٔ بی‌بی‌سی وان پخش شد و در ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۹ به پایان رسید. فصل ششم به عنوان آخرین فصل این مجموعه در سال ۲۰۲۲ پخش شد. نتفلیکس انتشار این نمایش را در سراسر جهان برعهده داشت.

بازی کیلین مورفی در این سریال بسیار مورد توجه قرار گرفت و داستانهای زیادی درباره شخصیت تام شلبی که او نقشش را بازی میکرد ساخته شد.

داستان سریال

داستان این سریال در سال‌های ۱۹۱۹ به بعد اتفاق می‌افتد و درباره ماجراها و بلندپروازی‌های یک خانواده با اصالت رومانی (کولی) است که در شهر بیرمنگام ساکن‌اند. مهم‌ترین عضو این خانواده که تامی شلبی نام دارد، گروه پیکی بلایندرز را رهبری می‌کند.

تماشای این فیلم گذشته از خشونتی که درآن موجود است، برای کسب تجربه و درس گرفتن از نحوه ساخت اشتباه یا درست روابط، در تیم سازی برای همه بسیار آموزنده است. روابطی که بین انسانها برپایه پول، قدرت و کشانه های دیگر ایجاد می شود، بسیار جذاب و آموزنده است.

آکادمی آنلاین عیب پوش