سگ را بجنبان

فیلم سینمایی سگ را بجنبان

فیلم سینمایی سگ را بجنبان(Wag the Dog)، کمدی سیاه سیاسی آمریکایی محصول 1997 به تهیه کنندگی و کارگردانی بری لوینسون با بازی داستین هافمن و رابرت دنیرو است.

درباره فیلم

فیلم دقیقا یک ماه پیش از وقوع رسوایی کلینتون-لوینسکی و پس از آن بمباران کارخانه داروسازی الشفا در سودان توسط دولت کلینتون در اوت 1998 منتشر شد. این انطباق سبب شد تا رسانه ها به شدت برروی فیلم تمرکز کنند.

دقیقا پس از انتشار فیلم، در جریان محاکمه استیضاح کلینتون در مورد رسوایی کلینتون-لوینسکی، بمباران عراق را آغاز شد و پس از آن سریعا امریکا در جنگ کوزوو مداخله کرد. همین موضوعات سبب شد تا فیلم با بودجه 15 میلیون دلاری 64.3 میلیون دلار بفروشد و با استقبال خوبی از سوی منتقدان روبرو شود.

داستان فیلم

رئیس جمهور ایالات متحده به اتهام تجاوز به دختری که هنوز به سن قانونی نرسیده، مورد اتهام است و تنها دو هفته به انتخابات مجدد باقی مانده. کنراد برین، پزشکی برجسته است که توسط دستیار رئیس جمهور، استخدام می شود می شود تا توجه مردم و رسانه ها را از این رسوایی پرت کند. او تصمیم می گیرد که یک جنگ ساختگی در آلبانی بسازد، به این امید که رسانه ها به جای آن بر آن تمرکز کنند.

فیلم به مدیریت بحران با ایجاد بازیهای سینمایی پرداخته و نقش قدرتمند سینما و نیرنگهای رسانه ها در سیاست و مدیریت را به تصویر می کشد.

آکادمی آنلاین عیب پوش