جوی

فیلم سینمایی جوی(2015)

فیلم سینمایی جوی(JOY)، درام کمدی زندگینامه‌ای آمریکایی محصول سال ۲۰۱۵ به نویسندگی و کارگردانی دیوید او.راسل است. بازی چشمگیر جنیفر لارنس در نقش جوی مانگانو، میلیونر خودساخته‌ای که امپراتوری کسب‌وکار خود را ایجاد کرد، تقدیر بسیاری از منتقدین را در پی داشته است.

جوی در 25 دسامبر 2015 توسط کمپانی فاکس قرن بیستم اکران شد. نقدهای متفاوتی از سوی منتقدان دریافت کرد که عملکرد لارنس را تحسین کردند اما از نگارش و سرعت فیلم انتقاد کردند. لارنس نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر زن شد و جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر زن را دریافت کرد.

در سال 1990، جوی مانگانو، ساکن در پکونیک نیویورک، با مشکلات مالی در حالی که زندگی خانوادگی پیچیده را دارد ، با مشکلات کاری دست و پنجه نرم می کند. زندگی با جوی و دو فرزندش مادر مجردش، تری، که تمام روز را در رختخواب به تماشای سریال‌ می‌گذراند، مادربزرگ مادری‌اش، میمی، و شوهر سابقش، تونی، خواننده نامتعارفی که در زیرزمین می‌خوابد، می گذرد. پگی، خواهر ناتنی پدری او ، دائماً جوی را در مقابل فرزندانش به خاطر ازدواج ناموفقش تحقیر می کند. رودی، پدر جوی، وقتی پس از سومین طلاقش به زیرزمین خانه نقل مکان می کند، اوضاع را پیچیده تر می کند.

بهترین دوست جوی، جکی، جوی را تشویق می‌کنند تا اختراعش را دنبال کند. و داستان از تلاش جوی برای رسیدن به موفقیت آغاز می شود.