نجات تخم مرغ

بازی نجات تخم مرغ، رقابتی است که در کالجهای مدیریت ایالات متحده در زمره بازیهای پرطرفدار مدیرتی به شمار می رود. در این رقابت، شرکت کنندگان معمولاً سعی می کنند دستگاهی بسازند که که بواسطه آن تخم مرغ خام در صورت افتادن از ارتفاع(حداقل 2 متری)، دست نخورده به زمین برسد و نهیاتا نشکند.

در مدتی محدود از رقبا خواسته می‌شود که وسیله‌ای با مواد محدود یا نامحدودی برای نگه داشتن تخم مرغ در هنگام پرت شدن از ارتفاعات مختلف بسازند.

مشخصات رقابت

نوع رقابتفردی
دسته بندیرقابتی
بازخوردسنجش عملکرد فردی و شناخت از خود و
رویکرد روانشناختیتفکر خارج از چارچوب / خلاقیت فردی
نفرات مورد نیازنامحدود
زمان مورد نیاز30دقیقه

بازی نجات تخم مرغ ابتدا بصورت ساده و بدون حاشیه های خاص ساخته شد اما رفته رفته تکامل پیدا کرد و حتی به سقوط تخم مرغ از بالن و هلیکوپتر و درون نیز به روزرسانی شد. یکی از ابداعات این بازی، شلیک تخم مرغ است. در این روش بازی، تخم مرغ بوسیله دستگاهی نظیر تربوشت یا توپ بادی پرتاب می شود. این تغییر اغلب توسط کالج هایی که دارای امکانات رباتیک هستند، ایجاد شد.

تنوع پرتاب تخم‌مرغ، مشکلات بیشتری را به طراحی ظرف اضافه می‌کند، زیرا در ابتدا با سرعت بالا پرتاب می‌شود و هنگام فرود باید با سرعت‌های افقی و عمودی کنار بیاید.

این بازی به قدری توسعه یافته که امروزه به عنوان بخشی از المپیاد اس.ای.سی.ام.ای(SECME)، در دانشگاه فلوریدا به حساب می آید. یکی از مسابقات منطقه ای این چالش، مسابقه نجات تخم مرغ وینستون-سالم در فورسایث کانتی است که هر سال در هفته مهندسان (اواخر فوریه) برگزار می شود. این بازی همچنین یکی از 18 رویداد در مسابقات المپیاد علمی کارولینای شمالی است. سالانه بیش از 100 تیم در این المپیاد، با هم رقابت می کنند.

آکادمی آنلاین عیب پوش
error: کلیک راست در این سایت غیر فعال است !!