ی

یو.اس.پی

یو.اس.پی یا پیشنهاد منحصر به‌فرد فروش (USP) مخفف عبارت (unique selling proposition)، یکی از روش‌هایی است که سال‌هاست مدرسان کسب و کار و فروش تأكيد فراوانی بر آن داشته‌اند. این تکنیک در این مهم خلاصه می‎شود که ما ابتدا مزیت رقابتی خود را پیدا کنیم و سپس، آن را نقطه قوت و اتکای فروش محصول یا خدمات خود قرار دهیم. پیشنهاد منحصر به فرد فروش چیزی است که ما آن را ارائه مي‌كنيم، اما رقبا یا نمي‌توانند آن یا به سختی این امر را انجام خواهند داد، این همان مفهوم مزیت رقابتی است.

مقالات مرتبط:

یو.اس.پی چیست؟

یو. آی

مفهوم یو. آی (UI)، مخفف عبارت طراحی رابط کاربری(User Interface Design)، است. مفهوم یو. آی (UI)، بخشی از هر محصولی است که مصرف کننده یا کاربر آن را مشاهده می‌کند و بیشتر جنبه‌ طراحی، گرافیکی و خصوصا ظاهری دارد. این مفهوم به بخشی اشاره دارد که ظاهر محصول و رابطه مصرف کننده با آن و خصوصا زیبایی آن است. درصورتیکه یو. آی (UI)، درست طراحی شده باشد، هر بخش از محصول به گونه‌ای طراحی شده است که جلوه‌ مناسبی به آن خواهد داد. معمولاً مصرف‌کنندگان و کاربران به محصولاتی که یو. آی (UI)، ضعیف دارند، کمتر اعتماد می‌کنند.

مقالات مرتبط:

یو. آی چیست؟

یو. ایکس

مفهوم یو. ایکس (UX)، مخفف عبارت طراحی تجربه کاربری(User Experience Design)، است. این مفهوم مستقیما بر روی ساخت و خلق یک تجربه‌ درست برای مصرف کننده محصول یا کاربر است. مفهوم یو. ایکس (UX)، برروی احساسات و تجربیاتی که از مصرف یک محصول بوجود می‌آید، تمرکز دارد. این مفهوم برای اولین بار توسط برند اپل جهانی شد. دراین مفهوم دقت در کارکرد محصول و راحتی کاربر حین کار کردن با اجزای مختلف آن، اهمیت دارد.

مقالات مرتبط:

یو. ایکس چیست؟

یونیورس

یونیورس(universe)، به معنای جهان یا کل است. در فروش این لغت به معنای شناسایی یا اسکن کل اطلاعات، تعداد و انواع مشتریان بالقوه یا بالفعل موجود در یک منطقه و موقعیت جغرافیایی است. این اطلاعات کلی پس از جمع آوری، در شرکت دسته بندی و تلخیص می‌شوند و پس از انجام مطالعات بر اساس دانش و تجربه، برنامه ریزی مسیر می شوند.

مقالات مرتبط:

یونیورس چیست؟