ک

کال

واژه کال (Call) در زبان انگلیسی به معنای تماس (یا محل خروج) است. در فروش و ویریت مستقیم این واژه، توسط ویزیتورهای فروش مستقیم از دهه 30 میلادی به بعد مورد استفاده فراوان قرار گرفت و این واژه در فروش به معنای سرزدن مستقیم به مشتری و ویزیت وی، معنا شد. مطابق تعریف برایان تریسی، این واژه به معنای جلسات از پیش تنظیم شده و رودررو، بین فروشنده و مشتری یا چشم انداز اهداف فروش تعریف شده است.

مقالات مرتبط:

کال چیست؟

کال کارد

کال کارد(Call Card)، یا کارت مشتری یا کارت ویزیت مشتری یا پرونده ویزیت مشتری، کارتی است که در آن مناسبات ویزیت مشتری در آن درج ‍شود. این کارت شامل اطلاعات اولیه مشتری و اطلاعات نحوه ویزیت وی در هر دوره و نحوه رفتار خرید وی و همچنین موجودی وی در هر ویزیت است. این کارت یک داشبورد کوچک مفید برای دسترسی سیع به اطلاعات مشتری و رفتار خرید اوست. امروزه با الکترونیکی شدن ویزیت، تقریبا این مفهوم از میان رفته است.

مقالات مرتبط:

کال کارد چیست؟

کانال توزیع

کانال توزیع یکی از بخشهای مهم آمیخته بازاریابی و کانال یا روشی است که محصول یا خدمات از جریان آن عبور کرده تا به خریدار و نهایتا به دست مصرف کننده نهایی برسد.

مقالات مرتبط:

انواع کانالهای توزیع

کاوریج

کاوریج یا پوشش (Coverage)، به بازدید مسیرها و میزان پوشش و ویزیت جایگاهها اطلاق می شود.

مقالات مرتبط:

کاوریج چیست؟

کچ ۲۲ 

کچ22 یا تبصره ۲۲ (Catch-22)، یک موقعیت “دوسرباخت” پارادوکسیکال است که برای اولین بار توسط جوزف هلر، نویسنده و طنز پرداز امریکایی مطرح شد. این اصطلاح، درحقیقت نام رمانی است به ‌سبک کمدی سیاه است که هلر آن را آمدر سال ۱۹۶۱ به چاپ رسانید. وقایع این رمان مربوط به سال‌های ۱۹۴۲ تا ۱۹۴۴ و درخلال جنگ جهانی دوم رخ می‎دهد.

تبصره ۲۲  چیست؟

کش ون

کش ون(Cash Van) به خودروهای فروش و توزیع در روش پخش گرم اطلاق می‌شود. محصولاتی که بوسیله خودروهای پخش حمل شده و درزمان سفارس درجا به فروش رسیده و تحویل می شوند، توسط این خودروها به فروش می رسند. به این روش Cash Van sale  نیز گفته می‎شود.

مقالات مرتبط:

انواع توزیع کالا

کمپانی نالج

کمپانی نالج(Company Knowledge)، یا شرکت شناسی به‌طور خلاصه مي‌توان گفت مهارت شرکت شناسی، به منظور شناخت و درک متقابل از اهداف و انتظارات سازمان برای تمامی اعضای یک سازمان حیاتی و اثربخش است.

کمپانی نالج چیست؟