تاثیر خانواده و دوستان برما چقدر است؟

گروه دوستان و خانواده در حقیقت کوچکترین بخش جوامع بشری است. عموما جوامع از اجتماع این گروهها شکل میگیرند. دراین بخش، تاثیر برهم‌کنش‌های افراد غیرقابل انکار است. به زبان ساده تر، رفتار و افکار نزدیکان ما تعیین کننده استقرار ما در وضعیت کنونی و یا تغییر آن است.

ما بصورت ناخودآگاه شبیه تفکرات یا رفتارهای نزدیکانمان میشویم و هرچه زمان بیشتری با آنها سپری کنیم، تاثیر بیشتری از آنها خواهیم گرفت. درواقع ما بخشی از رفتار و اعمال و تفکرات افرادی هستیم که با آنها نزدیکترین ارتباط را داریم. افراد نزدیک ما از خانواده گرفته تا زوج و دوستان ما برروی افکار و درنهایت تصمیمات و اعمال ما تاثیر مستقیم دارند. دانستن این موضوع به ما کمک خواهد کرد تا زمان بیشتری را صرف ارتباط با نزدیکانی کنیم که تعالی روحی، اخلاقی و اجتماعی بیشتری دارند و ما را به سمت پیشرفت روحی و جسمی سوق میدهند.

در دنیای بازاریابی، ارتباط با افراد و سازمانهای موفق موجب حرکت به سمت راهی که این سازمانها طی نموده اند خواهد شد. اما نباید فراموش کنیم که اندازه سازمانها و افرادی که تمایل داریم موفقیت آنها را کسب کنیم، با اندازه وضعیت سازمان ما تناسب داشته باشد. با قلاب ماهیگیری نمیتوان یک کشتی را بکسل کرد. بنابراین بندهای ارتباطی بین افراد، سازمانها و جوامع، میبایست کشش و گنجایش اتصال دوطرف را به هم داشته باشد.

در دنیای امروز، اقتصاد باز و آزاد طلب میکند تا همه کشورها و سازمانها سعی کنند با غولهای اقتصادی جهان ارتباط مناسب و دوستانه داشته باشند. نمیتوان توقع داشت سازمان یا کشوری،  با سازمانها و کشورهای ضعیف و ناموفق ارتباط نزدیک و مستمر برقرار کند و توقع داشته باشد تا  اقتصاد آن، شاهد رشد و شکوفایی باشد.

مسلما اقتصاد یک کشور یا سازمان، اقتصاد کشورها یا سازمانهای دوست خود را تقلید نموده و شبیه آنها میشود.

نوشته: فرامرز عیب پوش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *